logotype

Tradycja i nowoczesność!     -    Bost - 30 lat doświadczeń!     -     Zadzwoń: tel. 607 32 32 88

Przedstawiamy nasz poradnik dla przeprowadzających się. Dzielimy się naszym doświadczeniem, bo wiemy, że przeprowadzka, to nie takie łatwe "przewieźć to wszystko, co tutaj leży na tamto miejsce". Jest mnóstwo drobnych rzeczy, które możesz zrobić, żeby uniknąć chaosu i grochu z kapustą. Lubisz mieć kontrolę? Bardzo dobrze - możesz się przygotować i uniknąć wielu problemów.

Przeprowadzka na nowe miejsce jest zawsze ekscytująca - to wyzwanie, ale i przygoda. Kto wie, co czeka Cię tam, za tymi zupełnie nowymi drzwiami? Kto wie, jaki etap otwiera się teraz w twoim życiu?

Poradnik przeprowadzki: Cz. I

Najważniejsze informacje dla przeprowadzających się.

O czym nie zapomnieć przed przeprowadzką?

 

1. Ustal termin przeprowadzki i zamów firmę transportową!

Bardzo ważne jest, byś zrobił to jak najszybciej - firmy transportowe są często zajęte, szczególnie pod koniec miesiąca, kiedy każdy chce się przeprowadzić, bo musi oddać stare mieszkanie, swój dawny dom. Dlatego dobrze jest umówić się przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem (tyle powinno wystarczyć). Oczywiście można zrobić to dzień wcześniej, ale musimy liczyć się wtedy z odmową. Warto też zacząć o wczesnej porze, jest wtedy większa szansa, że ekipa przyjedzie do Ciebie, jako do pierwszego klienta. Unikniesz dzięki temu drobnych przesunięć czasowych, które są naturalne w poruszaniu się po polskich drogach pomiędzy jednym, a drugim klientem.

2. Zacznij pakowanie wcześniej!

Nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Sam zdziwisz się, ile zdążyłeś zgromadzić drobnych rzeczy i ile zakamarków trzeba przejrzeć. Pakując się wcześniej będziesz miał spokojniejszą głowę w trakcie przeprowadzki. Unikniesz niepotrzebnego chaosu i będziesz miał czas spokojnie pomyśleć, co i gdzie umieścić na nowym miejscu.

3. Zaopatrz się w kartony i foliowe worki!

W kartony najlepiej spakować wszystkie drobne rzeczy. Warto je wzmocnić od spodu przyklejając na złożeniu szeroką taśmę przeźroczystą. Niby nic, ale unikniesz dzięki temu niespodzianek - praw fizyki się nie pokona. Nie przeładuj kartonów - one też mają swoja wytrzymałość. Pakuj tak, by pudełko można było zamknąć. łatwiej je wtedy ułożyć i zabezpieczyć. Do worków foliowych najlepiej spakować ubrania. Częstym błędem jest wsadzanie do nich całych wieszaków - to się nie sprawdza. Uwierz nam. 

4. Wrażliwe rzeczy spakuj osobno!

Rzeczy takie jak naczynia, zabytkowa porcelana warto spakować osobno - kartony będą odpowiednie. Pomyśl też o złożeniu w jednym miejscu i opisaniu jako wrażliwe tych kartonów, które wewnątrz mają rzeczy dla ciebie drogocenne. Będziemy wiedzieli jak się nimi zająć, ale musisz nam dać znać, że to wrażliwy pakunek.

5. Nie zastawiaj sobie przejścia!

Niekoniecznie najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie wszystkich małych rzeczy w korytarzu tuż przy drzwiach. I tak musimy zacząć od mebli, by ustawić je pierwsze na samochodzie. W ten sposób nie będzie szybciej - uwierz nam.

6. Zaufaj firmie transportowej!

Przeprowadzamy ludzi na co dzień i wiemy, co dla ciebie najlepsze. Nie chcemy Cię oszukać, kiedy mówimy, że warto najpierw zrobić to, a dopiero później tamto. Wiemy, że ta chwila jest dla Ciebie wyzwaniem, ale im spokojniej podejdziesz do przeprowadzki, tym sprawniej pójdzie.

7. Pomyśl o jedzeniu i piciu - dla siebie!

To będzie dzień pełen wyzwań i na czczo będzie raczej trudniej niż łatwiej. Pomyśl o własnym komforcie, wstań chwilę wcześniej, wypij kawę, przygotuj kanapki i kup wodę - minie trochę czasu, zanim w nowym miejscu będziesz mógł przygotować posiłek ("Gdzie ja włożyłem te talerze!?" "Zaraz, zaraz, garnki.. garnki..."). Wyczerpany nie będziesz sobą, nie będziesz wiedzieć, gdzie prawa, a gdzie lewa. Wszystko da się przeżyć, byle na spokojnie i rozsądnie!

 

Szczęśliwych przeprowadzek życzy BOST!

2023  Przeprowadzki - Lublin - Transport - Lublin - CB Radia - BOST  Redd RGBDRUK.PL